KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 9261305
*
nr 926 1305
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Tusch , Bert Håge Häverö (1932-2014), 1968, "Skeppar Mattsson och Matilda av Singö", motivet: 30x23
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:12:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 20:09:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bert håge häverö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
*
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
nr 926 1305
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Tusch , Bert Håge Häverö (1932-2014), 1968, "Skeppar Mattsson och Matilda av Singö", motivet: 30x23
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 20:09:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bert Håge Häverö
Bert HÃ¥ge Häverö, svensk mÃ¥lare född 1932, död 2014.Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bert håge häverö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09